Το Φεστιβάλ Ταξιδεύει - (Ιανουάριος - Μάρτιος) 2019 - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το Φεστιβάλ Ταξιδεύει - (Ιανουάριος - Μάρτιος) 2019

27/03/2019
Παλλήνη
σε συνεργασία με την Κινηματογραφική Λέσχη
Οινοποιείο Πέτρου-Λεωφόρος Μαραθώνος 117
Παλλήνη
Ώρα έναρξης 20:30
19-20/03/2019
Ιωάννινα
σε συνεργασία με την Κιν/φική Ομάδα Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
 
Αίθουσα Παλαιών Σφαγείων
 
Ώρα έναρξης 22:00
 
15-16/03/2019
Ηγουμενίτσα
σε συνεργασία με το ΚΕΘΕΑ Ηπείρου,
την Κινηματογραφική Λέσχη Ηγουμενίτσας και το Δήμο Ηγουμενίτσας
 
Κέντρο Πολιτιστικών & Κοινωνικών Δομών Δήμου Ηγουμενίτσας-Θέατρο Εστία
 
Ώρα Έναρξης: 19:30
14-15/03/2019
Βόλος
σε συνεργασία με την Κιν/φική Λέσχη Δήμου Ν. Ιωνίας
Μεταξουργείο Ν.Ιωνίας
Καραμπατσάκη& Αναστάσεως
38446 Νέα Ιωνία Βόλος
Ώρα Έναρξης: 20.00
04/03/2019  
Πολύγυρος
σε συνεργασία με το Δήμο Πολυγύρου
Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου
Ώρα Έναρξης: 20.00
26-27/02/2019
Χίος
σε συνεργασία με το Δημοτικό Κιν/φο
Ομήρειο Πνευματικό Κέντρο & Κινηματογραφική Λέσχη
Πολυτεχνείου 5
821 00 Χίος
Ώρα Έναρξης: 20:30
26-27/02/2019
Πάφος
σε συνεργασία με το Υπουργείο  Παιδείας και Πολιτισμού
Κύπρου & και τον Όμιλο Φίλων Κινηματογράφου
Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών
Ώρα Έναρξης: 20:00
26-27/02/2019
Λεμεσός
σε συνεργασία με το Υπουργείο  Παιδείας και Πολιτισμού
Κύπρου & και την Κινηματογραφική Λέσχη Λεμεσού
Θέατρο Ριάλτο
Ώρα Έναρξης: 20:30
25&27/02/2019
Λευκωσία
σε συνεργασία σε συνεργασία με το Υπουργείο  Παιδείας και Πολιτισμού Κύπρου & Όμιλος Φίλων Κινηματογράφου
Cine  Studio
Ώρα Έναρξης: 21:00
25-26/02/2019
Λάρνακα
σε συνεργασία Όμιλος Φίλων Κινηματογράφου Λευκωσίας,
και τον Όμιλο Φίλων Κινηματογράφου Πάφου,
Κινηματογραφική Λέσχη Λεμεσού & Κινηματογραφική Λέσχη Λάρνακας- Αμμοχώστου
Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών
Ώρα Έναρξης: 20:30
15-16/02/2019
Αρχάνες
σε συνεργασία με την Κινηματογραφική Ομάδα Αχαρνών και το Δήμο Αρχανών –Αστερουσίων
Παλιά Ηλεκτρική Αρχανών
Ώρα Έναρξης: 20:30
09-10/02/2019
Ξάνθη
σε συνεργασία με την κινηματογραφική λέσχη της ΦΕΞ
Λαογραφικό & Ιστορικό Μουσείο Ξάνθης
Ώρα Έναρξης : 21.00
02-03/02/2019
Ηλιούπολη
σε συνεργασία με την Κιν/φική Λέσχη
Μουσείο Εθνικής Αντιστάσεως
Μαρίνου Αντύπα 134& Λεωφόρος  Σοφοκλή Βενιζέλου 100
Ηλιούπολη
Ώρα Έναρξης: 20.00
31/01-01/02/2019 & 05-06/02/2019
Τρίκαλα
σε συνεργασία με το Δημοτικό Κιν/φο
 
Δημοτικός Κινηματογράφος
 
421 00 Τρίκαλα
 
Ώρα Έναρξης: 21:00
27-28/01/2019
Κομοτηνή
σε συνεργασία με την Πολιτιστική Κίνηση Κομοτηνής
Στέκι Πολιτιστικής Κίνησης Ν. Ροδόπης
Φιλίππου 31
τηλ 2531071171
Ώρα Έναρξης: 19:30

19-20/01/2019
Χανιά
σε συνεργασία με το Δήμο Χανίων και ΚΕΠΠΕΔΗΧ-ΚΑΜ
Κέντρο Αρχιτεκτονικής Μεσογείου
Ώρες Έναρξης: 20:00


16 & 23 & 30/01/2019
Πετρούπολη
σε συνεργασία με την Κιν/φική Λέσχη
Κινηματοθέατρο Πετρούπολης-Πνευματικό Κέντρο Πετρούπολης
Μπουμπουλίνας 59&Αθαν. Διάκου
 Ώρα Έναρξης: 19.30



13-14/1/2019
Κατερίνη
σε συνεργασία με την  Κινηματογραφική Λέσχη
Πνευματικό Κέντρο Κατερίνης Εκάβη (1ος όροφος)
Ώρα Έναρξης: 19:00
12-14/1/2019
Χαλκίδα
σε συνδιοργάνωση  με την Περιφερειακή Ενότητα Εύβοιας
και ο Πανευβοϊκός Σύλλογος "Άνθρωπος – Ελπίδα – Πολιτισμός"  
Συνεδριακό Κέντρο Περιφερειακή Ενότητα Εύβοιας   
Λεωφ. Χαϊνά  93
Ώρα Έναρξης: 19:00
12-13/01/2019
Σάμος
σε συνεργασία με την Κιν/φική Λέσχη
Αμφιθέατρο Διοικητηρίου Περιφερειακής Ενότητας Σάμου
Ώρα Έναρξης: 21:00


Χορηγοί - Υποστηρικτές
 


























Επιστροφή στο περιεχόμενο