Ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών Short Matters - EFA 2019 - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών Short Matters - EFA 2019

Short Matters - EFA 2019
Κινηματογραφικά Αφιερώματα

Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
EFA Awards – Short Matters 2018

Δημοτικό Ωδείο  

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
18:30 - 20:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Υδάτινο Πάρκο
Ana Moreira
Πορτογαλία
17'
Όσοι επιθυμούν
Elena López Riera
Ελβετία, Ισπανία
24'
Container
Sebastian Lang
Γερμανία
30'
Υπέγραψα
Mahdi Fleifel
Ηνωμένο Βασίλειο,
Γερμανία, Ελβετία
11'
Η φυγή
Martinoni Laetitia
Γαλλία
25'
Κινηματογραφικά Αφιερώματα

Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
EFA Awards – Short Matters 2018

Δημοτικό Ωδείο  

Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
20:30 - 22:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Λύστε τα σκυλιά
Manue Fleytoux
Γαλλία, Βέλγιο
21'
Τα χρόνια
Sara Fgaier
Ιταλία, Γαλλία
20'
Αισχύνη
Petar Krumov
Βουλγαρία
24'
Και τι έγινε
Heather Phillipson
Ηνωμένο Βασίλειο
7'
Παγιδευμένη στην κοινωνία
Rati Tsiteladze
Γεωργία, Λετονία
15'
Κινηματογραφικά Αφιερώματα

Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
EFA Awards – Short Matters 2018

Δημοτικό Ωδείο  

Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
18:30 - 20:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Καπιταλιστής
Pablo Munoz Gomez
Βέλγιο, Γαλλία
15'
Burkina Brandenburg komplex
Ulu Braun
Γερμανία
19'
Αποφοίτηση ’97
Pavlo Ostrikov
Ουκρανία
19'
Meryem
Reber Dosky
Ολλανδία
16'
Wildebeest
Nicolas Keppens
 
Matthias Phlips
Βέλγιο
19'
Κινηματογραφικά Αφιερώματα

Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
EFA Awards – Short Matters 2018

Κινηματογράφος "Ολύμπια"

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου
13:30 - 17:00

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Υδάτινο Πάρκο
Ana Moreira
Πορτογαλία
17'
Όσοι επιθυμούν
Elena López Riera
Ελβετία, Ισπανία
24'
Container
Sebastian Lang
Γερμανία
30'
Υπέγραψα
Mahdi Fleifel
Ηνωμένο Βασίλειο, Γερμανία, Ελβετία
11'
Η φυγή
Martinoni Laetitia
Γαλλία
10'
Κινηματογραφικά Αφιερώματα

Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες
EFA Awards – Short Matters 2018

Κινηματογράφος "Ολύμπια"

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου


Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Λύστε τα σκυλιά
Manue Fleytoux
Γαλλία, Βέλγιο
21'
Τα χρόνια
Sara Fgaier
Ιταλία,Γαλλία
20'
Αισχύνη
Petar Krumov
Βουλγαρία
24'
Και τι έγινε
Heather Phillipson
Ηνωμένο Βασίλειο
7'
Παγιδευμένη στην κοινωνία
Rati Tsiteladze
Γεωργία, Λετονία
15'
Χορηγοί - Υποστηρικτές


















Δράμα: Αγίας Βαρβάρας9, 66100 - Δράμα   Τηλ: 25210 47575, Fax: 25210 33526
Αθήνα: Εμμ. Μπενάκη 71, 10681 - Αθήνα   Τηλ: 2103300309, Fax: 2103302818
e-mail: kinfest[at]dra.forthnet.gr
Επιστροφή στο περιεχόμενο