Ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών - 25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών - 25ο Διεθνές Φεστιβάλ

25th International Festival
25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
16:00 - 18:30

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Τίγρης
Mikko Myllylahti
Φινλανδία
10'
Η ιστορία του Μπιν
Tian Guan
Κίνα, ΗΠΑ
19'
Μακριά απ' το κάστρο
Julia Jansch
Νότια Αφρική, Η.Π.Α.
16'
Story
Jolanta Bankowska
Πολωνία
5'
Φρίκη
Florencia Dupont
Χιλή
23'
Επαφή
Samir Syriani
Λίβανος
21'
Shadow cut
Lucy Suess
Νέα Ζηλανδία
14'
Ωδίνες
Aria Azizi
Αφγανιστάν, Γερμανία
15'
Vaca
Marta Bayarri
Ισπανία
15'
25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Χειμερινό ηλιοστάσιο
Alessandra Pescetta
Ιταλία
29'
Οικογενειακή συνάντηση
Laucius Titas
Λιθουανία
21'
Nellie
Gaja Möderndorfer
Σλοβενία
14'
Wilma
Hawk Bjorgvinsson
Ισλανδία
11'
Κυνήγι τσιγγάνων
Mikkel Andreas Smidt
Δανία
20'
25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Τρίτη 17 Σεπτεμβρίου
16:00 - 18:00

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Elena
Jesus Reyes
Κολομβία
18'
Μπλε
Numan Ayaz
Τουρκία
15'
Αμνός
Nina Violić
Κροατία
15'
Σκηνές μιας ερωτικής ζωής
Miguel Afonso
Πορτογαλία
14'
Κάτι αληθινό
Renato Moncayo Davalos
Μεξικό
12'
Διάβαση
Agata Bolaňosová
Σλοβακία
5'
Χωρίς παράθυρο
Samuel Flückiger
Ελβετία, Η.Π.Α.
26'
25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Η λίμνη της ευτυχίας
Aliaksei Paluyan
Λευκορωσία, Γερμανία,Ισπανία
30'
Η παγίδα
Nada Riyadh
Αίγυπτος, Γερμανία
20'
Εκδρομή για διάλειμμα
Wiep Teeuwisse
Ολλανδία
8'
Αδελφοσύνη
Meryam Joobeur
Τυνησία, Κατάρ,
 
Καναδάς, Σουηδία
25'
Τελευταίο ταξίδι στην θάλασσα
Adi Voicu
Ρουμανία
12'
25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
15:00 - 18:00

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Ο ψαράς
Ignacio Garcia Fry
Περού
23'
Εξ Ουρανού
Oldren Romero
Κούβα, Η.Π.Α.
20'
Doobie
Keith Gomes
Ινδία
17'
Φροντίδα στο σπίτι
Thoedor Solin
Σουηδία
14'
Ευλογημένη γη
Phạm Ngọc Lan
Βιετνάμ
19'
Μάνα
Vladimir Kott
Εσθονία, Ρωσία
19'
Ημέρα Ευχαριστιών
Mahsa Razavi
Καναδάς
11'
Το νερό
Andrea Dargenio
Αργεντινή
14'
Κόρη
Daria Kashcheeva
Τσεχία
13'
25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Άμπρα κατάμπρα
Raphaela Schmid
Αυστρία
17'
Ιώβ
Aleksander Andonoski
Βόρεια Μακεδονία
22'
Selfish
Chen Po Chien
Καναδάς, Ταιβάν
2'
Συμμορίες
Salvador Calvo
Ισπανία
24'
Και μετά ήρθε το απόγευμα
Maja Novaković
Σερβία, Βοσνία & Ερζεγοβίνη
28'
25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
16:00 - 18:00

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Αρσιβαρίστας
Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk
Ουκρανία, Πολωνία
30'
Per aspera ad astra
Franck Dion
Γαλλία
11'
Φίκος
Andrey Volkashin
Βοσνία & Ερζεγοβίνη,
 
Βόρεια Μακεδονία
17'
Νύμφη
Viktoria Szemeredy
Ουγγαρία
15'
Τρόμος
Yonatan Shehoah
Ισραήλ
16'
Ποταμός
Dmitrii Davydov
Ρωσία
20'
25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Επιστροφή στο σπίτι
Diego Freitas
Βραζιλία
16'
Σκάβοντας
Clémence Marcadier
Γαλλία, Βέλγιο
24'
Υπόσχεση
Sophie Linnenbaum
Γερμανία
17'
Βενζινάδικο
Arkadiusz  Bartosiak
Πολωνία
21'
Ένας ποιητής γεννιέται
James Franco
 
Pedro Gomez Millan
 Zachary Kerschberg
Η.Π.Α.
14'
Ruby
Michael Creagh
Ιρλανδία, Ηνωμένο Βασίλειο
20'
25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου
16:00 - 18:00

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Μια στιγμή αγάπης
Julian Rachev
Βουλγαρία
30'
Η χιονοθύελλα
Alvaro Rodriguez Areny
Ανδόρρα
12'
Αλάτι και πιπέρι
Teymur Hajiyev
Αζερμπαϊτζάν
22'
Σημείο βρασμού
Philip Barantini
Ηνωμένο Βασίλειο
22'
The phantom 52
Geoff Marslett
ΗΠΑ, Ιαπωνία
8'
Σε μια στιγμή
Barney Frydman
Βέλγιο
19'
25ο Διεθνές Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Κινηματογράφος "Ολύμπια"
Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00

Τίτλος Ταινίας
Παραγωγή
Χώρα
Διάρκεια
Τα γενέθλια της γιαγιάς
Les DelphineS
Γαλλία
30'
Vitiligo
Soraya Milla
Ακτή Ελεφαντοστού, Γαλλία
28'
Τατουάζ
Farhad Delaram
Ιράν
15'
Χαβάη
Jordi Capdevila
Ισπανία
20'
Η παγίδα
Lena Headey
Ηνωμένο Βασίλειο
18'
Χορηγοί - Υποστηρικτές


















Δράμα: Αγίας Βαρβάρας9, 66100 - Δράμα   Τηλ: 25210 47575, Fax: 25210 33526
Αθήνα: Εμμ. Μπενάκη 71, 10681 - Αθήνα   Τηλ: 2103300309, Fax: 2103302818
e-mail: kinfest[at]dra.forthnet.gr
Επιστροφή στο περιεχόμενο