Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες 2016 - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Go to content

Main menu:

Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες 2016

Αρχείο Φεστιβάλ > 39o - 22nd (2016) > Αφιερώματα
     

Κινηματογραφικά Αφιερώματα 2016

Βραβευμένες Eυρωπαϊκές ταινίες 2016

EFA Short Matters 2015
EFA Awards – Short Matters 2015

Βρείτε πληροφορίες για το Δημοτικό Ωδείο Δράμας  

Βρείτε πληροφορίες για τον Κινηματογράφο "Ολύμπια"  
Δημοτικό Ωδείο 
Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
16:30 - 18:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Παραφωνία”
Till Nowak
17'Γερμανία
“Ο δρομέας” 
José Luis Montesinos
12'Ισπανία
“Το σώμα μας”
Dane Komljen
15'Σερβία, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Γερμανία
“Ο γιος του λύκουLola Quivoron
23'Γαλλία 
“Αυτό το μέρος που ονομάζουμε πατρίδα”
Thora Lorentzen
Sybilla Marie Wester Tuxen
30'Δανία
Δημοτικό Ωδείο 
Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
16:30 - 18:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Ο μεταφραστής”Emre Kayiş
23'Ηνωμένο Βασίλειο, Τουρκία 
“Τέλος”Jörn Threlfall
13'Ηνωμένο Βασίλειο                            
“Άκου”Hamy Ramezan
Rungano Nyoni
13'Δανία, Φινλανδία 
“Αμίαντος” 
Giovanni Aloi
14'Γαλλία
“Κουνγκ Φιούρι”David Sandberg
30'Σουηδία
Δημοτικό Ωδείο 
Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
20:30 - 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Συμβολικές απειλές”
Mischa Leinkauf
Lutz Henke
Matthias Wermke
15'Γερμανία
“Η μελέτη”Eva Weber
20'Ηνωμένο Βασίλειο
“Πικνίκ”Jure Pavlović
13'Κροατία
“Χαμογέλασε, και ο κόσμος θα το ανταποδώσει”
Yoav Gross
Ehab Tarabieh
The al-Haddad family
20'Ισραήλ, Παλαιστίνη 
“Ουασινκτονία” Konstantina Kotzamani
24'Ελλάδα
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου
12:00 - 14:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Παραφωνία”
Till Nowak
17'Γερμανία
“Ο δρομέας”José Luis Montesinos12'Ισπανία
“Το σώμα μας”Dane Komljen15'Σερβία, Βοσνία-Ερζεγοβίνη, Γερμανία 
“Ο γιος του λύκουLola Quivoron 
23'Γαλλία
“Αυτό το μέρος που ονομάζουμε πατρίδα” Thora Lorentzen
Sybilla Marie Wester Tuxen
30'Δανία
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου
14:00 - 16:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Ο μεταφραστής”
Emre Kayiş
23'Ηνωμένο Βασίλειο, Τουρκία
“Τέλος”Jörn Threlfall13'Ηνωμένο Βασίλειο
“Άκου”Hamy Ramezan
Rungano Nyoni
13'Δανία, Φινλανδία 
“ΑμίαντοςGiovanni Aloi14'Γαλλία
“Κουνγκ Φιούρι” David Sandberg
30'Σουηδία
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου
16:00 - 18:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
“Συμβολικές απειλές”
Mischa Leinkauf
Lutz Henke
Matthias Wermke
15'Γερμανία 
“Η μελέτη”Eva Weber 20'Ηνωμένο Βασίλειο
“Πικνίκ”
Jure Pavlović
13'Κροατία
“Χαμογέλασε, και ο κόσμος θα το ανταποδώσειYoav Gross
Ehab Tarabieh
The al-Haddad family
20'Ισραήλ, Παλαιστίνη 
“Ουασινκτονία” Konstantina Kotzamani24'Ελλάδα
Πατήστε πάνω στο εικονίδιο για να κατεβάσετε το ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών    
 
 
Χορηγοί - Υποστηρικτές
  







Back to content | Back to main menu