41ο Εθνικό Φεστιβάλ - Πρόγραμμα Προβολών - Διαγωνιστικό - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Μετάβαση στο περιεχόμενο

41ο Εθνικό Φεστιβάλ - Πρόγραμμα Προβολών - Διαγωνιστικό

41ο Εθνικό Φεστιβάλ

Βρείτε πληροφορίες για τον Κινηματογράφο "Ολύμπια"

Βρείτε πληροφορίες για το Δημοτικό Ωδείο Δράμας
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2018
20:30 - 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Βασιλεία”
Αναστασία Κρατίδη
13'
  
“You should know better”
Θάνος Τοπούζης
13'
  
“Η φάμπρικα”
Αλέξανδρος Σικαλιάς
20'
  
“Ave Eva”
Oliwia Twardowska
13'
  
“Grief (A place none of us know until we reach it)”
Αλεξάνδρα Ματθαίου
8'
  
“Η σιγή των ψαριών όταν πεθαίνουν”
Βασίλης Κεκάτος
19'
  
“Όταν ήμουν στο λύκειο, ήμουν ερωτευμένος με την Άννα”
Ελένη Μητροπούλου
10'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2018
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2018
22:30 - 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Δεσμοί”
Ανδρόνικος - Κωνσταντίνος Δημόπουλος
40'
  
“Η γυναίκα στο δωμάτιο”
Ρωμανός Παπαϊωάννου
16'
  
“The sound”
Antony Petrou
15'
  
“O ήχος του Βλαδιβοστόκ”
Μάριος Ιωάννου Ηλία
6'
  
“Calling”
Άρτεμις Αναστασιάδου
16'
  
“Όλα για όλα”
Μαρίνος Σκλαβουνάκης
30'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου 2018
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου 2018
20:30 - 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“3-0 στο 89’
Boris Stout
51'
  
“Natron”
Άρης Απαρτιάν, Σοφία Αβραμίδου
6'
  
“Το τηλεφώνημα”
Ανδρέας Ι. Μαριανός
13'
  
“Κιόκου πριν έρθει το καλοκαίρι”
Κωστής Χαραμουντάνης
17'
  
“  Beyond good & evil or (The exuberantly painful process of teething)”
Αλέξανδρος Παπαθανασόπουλος
12'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου 2018
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Τρίτη 18 Σεπτεμβρίου 2018
22:30 - 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“37 μέρες
Νικολέτα Λεούση
23'
  
“Ο αδερφός μου”
Θοδωρής Παπαδουλάκης
5'
  
“Thin green line”
Μάριος Ψαράς
19'
  
“Shapes of mine”
Γιώργος Καψανάκης
15'
  
“Φλεγύας”
Η ταινία «Φλεγύας» αποσύρεται και δεν προβάλλεται, με την σύμφωνη γνώμη  των συντελεστών της ταινίας, εξαιτίας προβλημάτων πνευματικής ιδιοκτησίας.
Δημήτρης Άντζους
23'
  
“Πέρα από τ'αστέρια”
Στελάνα Κληρή
12'
  
“Tropical dreams”
Βαγγελιώ Σουμέλη
15'
  
“Newstria”
Κώστας Σταματόπουλος
24'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τέταρτη 19 Σεπτεμβρίου 2018
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Τέταρτη 19 Σεπτεμβρίου 2018
20:30 - 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Check in
Κωνσταντίνος Στραγαλινός
24'
  
“Quidnunc”
Χάρης Αγιώτης
26'
  
“Άγγελος Νομάς”
Σήφης Στάμου
27'
  
“Ντάνια”
Μάρσια Τζιβάρα
13'
  
“Βουρβουρού”
Καρίνα Λογοθέτη
22'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τέταρτη 19 Σεπτεμβρίου 2018
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Τέταρτη 19 Σεπτεμβρίου 2018
22:30 - 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Hippo
Θεοφύλακτος Αργυρού
24'
  
“Διάβαση”
Νίκος Μαθιός
26'
  
“Εντροπία”
Χρήστος Τάτσης
27'
  
“Η στιγμή”
Γιάννης Στεφανάκις
13'
  
“Springtime rest”
Γιάννης Ζαφείρης
13'
  
“Yawth”
Λήδα Βαρτζιώτη
Δημήτρης Τσακαλέας
13'
  
“Open up”
Katia Kornilova
13'
  
“Μόλλυ 6 με 8”
Ευθύμης Μιχελουδάκης
22'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2018
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2018
20:30 - 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Συλλέκτης
Θοδωρής Βουρνάς
29'
  
“Έξοδος”
Αλκιβιάδης Παπαδόπουλος
10'
  
“Ρίτα”
Γιώργος Δανόπουλος
21'
  
“30”
Κωνσταντίνος Πατσαλίδης
15'
  
“Sisters”
Lyuba Kryvokhyzha
14'
  
“Παρεμπιπτόντως”
Κωνσταντίνος Οικονόμου
15'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2018
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Πέμπτη 20 Σεπτεμβρίου 2018
22:30 - 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Νάρκη
Δημήτρης Τσαλαπάτης
22'
  
“Σελφίτιδα”
Πέγκυ Ζούτη
12'
  
“Μόνο αγάπη”
Μιχάλης Χαπέσιης
11'
  
“Πολυέλαιος”
Αντώνης Γλαρός
10'
  
“Άβανος”
Παναγιώτης Χαραμής
20'
  
“Άρια”
Μυρσίνη Αριστείδου
14'
  
“Live”
Βασίλης Σταυρόπουλος
1'
  
“Fake news”
Δημήτρης Κατσιμίρης
15'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2018
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2018
20:30 - 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“En partie
Αναστασία Μελία Ελευθερίου
16'
  
“Τυφλόμυγα”
Δέσποινα Μαυρίδου
11'
  
“Τεμπέλης”
Διονύσιος Χρονόπουλος
19'
  
“Τέταρτος τοίχος”
Δημήτρης Γκότσης
10'
  
“Deathcar”
Ανδρέας Βακαλιός
12'
  
“Let's talk about love”
Αλέξης Κουάντας
9'
  
“Muffin”
Daniel Bolda
17'
  
“Sunday 11.00 - 12.00”
Στέλιος Κουκουβιτάκης
10'
  
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2018
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2018
22:30 - 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Ομπρέλα
Αμέρισσα Μπάστα
13'
  
“Versus”
Κώστας Τατάρογλου
9'
  
“La ultima hija”
Εύη Καραμπάτσου
21'
  
“  Έκτορας Μαλό - Η τελευταία μέρα της χρονιάς”
Ζακλίν Λέντζου
25'
  
“Ο Ευρωπαίος πολίτης”
Νίκος Καμπέρης
15'
  
“The penal colony”
Μάνος Τσίζεκ
Lindsey Aliksanyan                            
24'
  
Πατήστε πάνω στο εικονίδιο για να κατεβάσετε το ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών    


Χορηγοί - Υποστηρικτές
 


























Επιστροφή στο περιεχόμενο