39ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κύριο Μενού:

39ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

39ο Εθνικό Φεστιβάλ
     

39ο Εθνικό Φεστιβάλ - Διαγωνιστικό

Βρείτε πληροφορίες για τον Κινηματογράφο "Ολύμπια"  

Βρείτε πληροφορίες για το Δημοτικό Ωδείο Δράμας  
Κινηματογράφος «Ολύμπια» 
Δευτέρα 19 Σεπτεμβρίου
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
18:30 - 20:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
Σεμέλη
Μυρσίνη Αριστείδου13'
   
“Θεατής ”
Θοδωρής Βουρνάς18'
   
“Ummi”
Νίκος Αυγουστίδης                            15'
   
“Μάγδα”
Δημήτρης Ζούρας20'
   
“2 1/2”Χρήστος Νταμπακάκης                     10'
   
“The refugees”
Άννη Καλτσίδου3'
   
“Vitatio”
Νίκος Ραδαίος 
7'
   
“Ο αγρότης”
Στάθης Αποστόλου
16'
“Colette and the room B-12”
Αλεξάνδρα Καραμιζάρη10'
Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
20:30 - 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΠληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Blue sky from pain”
Στέφανος Μαγκριώτης15'
   
“Φιλοκτήτης - Ο μύθος ενός ξένου”
Κατερίνα Καλκετενίδη16'
“Ο φίλος μου και γω” 
Αλέξανδρος Λουϊζίδης
15'
“Ευριπίδου 14”
Μιχάλης Δημητρίου16'
   
“Εγώ, ο Χλεμπόνιας κι ο Σκούληκας”
Νίκος Θεοδοσίου20'
   
“Μόνικα”
Δημήτρης Αργυρίου5'
   
Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“The fly I swatted”
Εσμεράλδα Μομφερράτου20'
“Το μάτι και το φρύδι”
Κωστής Χαραμουντάνης17'
   
“Veritas”
Γεώργιος Ζιώγας12'
   
“Η γάτα”
Αναστασία Αναγνωστοπούλου29'
“Κορίτσια της θάλασσας”
Σήφης Μάινας13'
   
“Ταξί”
Συνοδινός Μοσχίδης
12'
“Pet”
Χρήστος Μωραΐτης11'
   
Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
20:30 - 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Όπου γης και πατρίς”
Αλέξανδρος Θεμιστοκλής Κοσμάκης30'
“Στα σκοτεινά στην Κρήτη” 
Βίκη Αρβελάκη26'
“Diversity”
Δημήτριος Μανιώρος3'
   
“Dove”
Κωνσταντίνος Χαλιάσας18'
   
“Η άλλη”
Αναστασία Ρίζου
7'
   
“Γενέθλια”
Δημήτρης Κατσιμίρης13'
   
“A job interview”
Αντώνης Γλαρός7'
Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“3000”
Αντώνης Τσώνης20'
   
“ΚιναισθησίαAlfredo Pechuan10'
“Phantom limb”
Μιχάλης Φελάνης12'
   
“Odette”
Ευθύμης Kosemund Σανίδης16'
   
“Felicita”
Γιάννης Ζαφείρης10'
“Λούση”
Σταμάτης Γιαννούλης 17'
   
“Lily”Πάρης Γρηγοράκης
12'
   
“Aurora”Δέσποινα Οικονομοπούλου
6'
   
“The story of Edward Healing”
Μάνος Γερογιάννης
14'
   
Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
20:30 - 22:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Sternenkind”
Δανιήλ Μίχαλος22'
   
“Αόρατος” 
Κώστας Γεραμπίνης29'
   
“Unattended item”
Φίλιππος Βοκοτόπουλος13'
   
“Smoke in the water”
Σπυρίδων Παπασπύρου24'
   
“Ρήξη τυμπάνου”
Κινηματογραφικό Εργαστήριο Κ. Λ. Ηλιούπολης
19'
   
Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Αίνιγμα”
Αντώνης Ντούσιας
Άρης Φατούρος
9'
“Το νανούρισμα της ΜαρίαςΝτίνος Παναγόκος19'
   
“Κύβος”
Αλέξανδρος Σκούρας24'
“Διάρρηξη”
Βασίλης Γουδέλης9'
“Waterproof”
Ελένη Λαζαρίδη7'
“Χρήστος και Δήμητρα”
Αμέρισσα Μπάστα13'
   
“XENOS”Βούλα Γερμανάκου Κοψίνη11'
   
“Whale 52”Θανάσης Τρουμπούκης 22'
   
“Τοίχος”
Μάγια Τσαμπρού
Μαρκ Σάρτζεντ
Χάρης Τσαμπάς
13'
   
Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
18:00 - 20:00
&
Δημοτικό Ωδείο
18:30 - 20:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Αλεπού”
Ζακλίν Λέντζου28'
   
“Marly” 
Ελένη Χρυσομάλλη25'
   
“Νηπενθές”
Γιάννης Συμβώνης17'
   
“Αντίδοτον”
Μιχάλης Χαπέσιης 12'
   
“Μινώταυρος”Παναγιώτης Σκορδίλης
16'
“Βύθισμα”
Πολύμνια Παπαδοπούλου-Σαρδέλη13'
   
Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
22:00 - 00:00
&
Δημοτικό Ωδείο
22:30 - 00:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“H Αλίκη στο καφέ”
Δημήτρης Νάκος 
18'
   
“Ι.Χ.Θ.Υ.Σ.Χρύσανθος Μαργώνης19'
   
“Νεμέρτσικα”
Αυρήλιος Καρακώστας13'
   
“Butterfly Co.”
Ιφιγένεια Δημητρίου11'
   
“Twist”
Μιχάλης Παπαντωνόπουλος15'
   
“Η Χέλγκα Είναι στο Λούντ”
Θέλγια Πετράκη20'
Πατήστε πάνω στο εικονίδιο για να κατεβάσετε το ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών    
 
 
Χορηγοί - Υποστηρικτές
  







Επιστροφή στο περιεχόμενο | Επιστροφή στο κύριο μενού