Ελληνικό Διαγωνιστικό Τμήμα (2000) - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελληνικό Διαγωνιστικό Τμήμα (2000)

 

23o Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας
6rd International Short Film Festival in Drama

10 - 16 Σεπτεμβρίου 2000

     

Ελληνικό Διαγωνιστικό Τμήμα (2000)
Διαγωνιστικό Σπουδαστικό
Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου / 09:00 - 22:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
“Καλή Τάπα Καρφίτσα”
Βούλγαρης Αλέξανδρος
26'
“Τα Είδωλα”Σαββουιδάκης Μιχάλης
12'
“Ο Ήλιος Έκαιγε Πολύ”Γαζή Χρυσηίδα
11'
“Τα Μάτια Που Τρώνε”Τζουμέρκας Σύλλας
25'
“Το Μάθημα”Γιάνναρου Αλεξάνδρα
14'
“Γιούπι”Βούλγαρη Κωνσταντίνα
17'
“Peaceville+”Πιτσάκης Γεώργιος
19'
“Τηλεορέρως” 
Κωνσταντινίδης Νίκος
7'
“Οδός Σοφοκλέους”
Σασσάλου Βάσω
10'
“Ένα Κονιάκ Ακόμα”
Παγωνοπούλου Βιβή
10'
 “Γκρίζο Φρούτο”Θούλη Δοσίου
16'
Διαγωνιστικό Μυθοπλασία
Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου / 22:00 - 00:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
”Θολό Ποτάμι”
Θεοδωράτου Στρατούλα
28'
”Μerry Κitschmas”
Δημητρίου Ηλίας
17'
”Καυτός Ορίζοντας”
Σαμουράκης Αντώνης
22'
”Σοκολάτα Γάλακτος”
Πατρώνη Κατερίνα
19'
”Ψυχοσάββατο”
Σκεύας Γιώργος
15'
“Lemon”
Γιώργος Χαραλαμπίδης
5'
“Επιδίωξη”
Μυρτώ Μακρίδη
12'
“Ο Κλέφτης Χαμογέλων”
Εμμανουήλ Οικονόμου 
8'
Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου / 22:00 - 00:00
”Ο Βετεράνος”
Δούβλης Βασίλης
22'
”Οι Κυνηγοί Των Ξωτικών”
Σπανός Νικόλας
14'
”Monday”
Καβαδάτου Στέλλα
13'
”Αγρύπνια”
Πολυμενόπουλος Αρσένης
19'
”Παράλληλες Ζωές”
Καρτίκκης Μαρίνος
18'
”Φωταγωγός”
Βεσλεμές Γιάννης
17'
“’Εψιλον”
Γιάννης Ρούσσης
30'
Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου / 22:00 - 00:00
”Ένας Λαμπερός Ήλιος"
Λουλές Βασίλης
35'
”Μπαρόκ”
Κυριακίδης Αχιλλέας
6'
”Οι Τούρτες Του Μίσους”
Κιτσικούδης Δημήτρης
16'
”Η Τροφός”
Τζάνερης Γιώργος
12'
”Λάθος Αιώνας”
Νιζήρης Στέργιος
30'
“Gohbi And God”
Βαγγέλης Μαδεράκης
25'
Παρασκευή 14 Σεπτεμβρίου / 22:00 - 00:00
”Φλεγόμενη Στέλλα”
Xαρίτος Λευτέρης
14'
”Έλα Να Σου Πω…”
Φιλιώτου Κατερίνα
27'
”Αισθήσεις”
Καζαντζίδη Έλενα
15'
”Πάντα Xθες Βράδυ”
Μπινιαδάκη Νάνσυ
19'
”Nuestra Senora De Los Perros”
(Η Κυρία Των Σκύλων)
Καραμπάτσου Εύη
23'
“Το Περιβόλι, 1843”
Κατσαρού Βασιλική 
35'
Εκτός Συναγωνισμού
Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου / 15:30 - 17:30
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκεια
“The A - Train”
Θωμάτου Έλενα20'
“Πλαστογραφημένες Προσδοκίες”
Ρικάκη Λουκία30'
“Νυφικό για Πούλημα”
Leloutha Petrou – Veschi
7'
“Cote D’ Azur”Κωτσαράς Δημήτρης28'
Επιστροφή στο περιεχόμενο