22ο Διεθνές Φεστιβάλ-Διαγωνιστικό - Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας

Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κύριο Μενού:

22ο Διεθνές Φεστιβάλ-Διαγωνιστικό

Αρχείο Φεστιβάλ > 39o - 22nd (2016) > 22nd International
     

22ο Διεθνές Φεστιβάλ-Διαγωνιστικό

Βρείτε πληροφορίες για τον Κινηματογράφο "Ολύμπια" 


Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
16:00 - 18:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Τα απλά πράγματα”
Alvaro Anguita
26'Χιλή 

“Εσύ και εγώ”
Asa Hjorleifsdottir
13'Ισλανδία
“Το έτερό μου ήμισυ”
Ivan Pavljutskov
13'Εσθονία
“Ένα καινούριο σπίτι”
Virc Ziga
14'Σλοβενία
“Sheila”
Vicki Kisner17'Νότια Αφρική-Ηνωμένο Βασίλειο-Αγγλία
“Τα κοράκια”
Jennifer Perrott22'Αυστραλία
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Προσκεκλημένος”
Seo-yun Hong
30'Νότια Κορέα
“Κυρία Black”
Ivan Barge
11'Νέα Ζηλανδία-Ηνωμένο Βασίλειο
“Μία μικρού μήκους ταινία για τον Wong Kar Wai
Omer Capoglu
Serdar Onal
23'Τουρκία

“Roxy”
Fabien Colas18'Λουξεμβούργο-Γερμανία
“Μηδέν”
David Victori29'Ισπανία
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
16:00 - 18:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Η γυναίκα μποξέρ”
Meg Smaker16'Κούβα-ΗΠΑ
“Oνειρεύτηκες ότι ήσουν χαρούμενος
Ivana Skrabalo21'Κροατία
“Πύλη Κολάσεως”
Samir Mehanovic16'Ηνωμένο Βασίλειο-Σκωτία-Ινδία
“Ανάληψη”
Samantha Pineda Sierra 9'Μεξικό
“Αισθήσεις”
Zaynar Adami30'Σουηδία
“Αγαπημένη μου Claire”
Rajendra Thakurathi14'ΗΠΑ-Νεπάλ
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Τετάρτη 21 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Malesh”
Ivan Bakrac20'Σερβία-Μαυροβούνιο
“Πριν το μεσημεριανό”
Simon Szabo 9'Ουγγαρία
“Το ίδιο αίμα”
Mitry Semenov-Aleinikov15'Λευκορωσία
“Κόκκινο”
Branko Tomovic20'Ηνωμένο Βασίλειο
“Το θεμέλιο”
Ian Foster16'Καναδάς
“Κρυογενετική”
Christoph Heimer30'Γερμανία
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
16:00 - 18:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Καλλιεργώντας τον πολιτισμό”
Anna Urbanczyk18'Πολωνία
“Όπως έστρωσες θα κοιμηθείς”
Alexander Zwart15'Νορβηγία 
“O ελεύθερος σκοπευτής της Αΐν αλ-Αράμπ
Reber Dosky13'Ολλανδία
“Σαγιονάρες”
Haolau Wang16'Χονγκ Κονγκ
“Η ζωή σε ένα καρουσέλ”
Elkjana Gjipali 15'Αλβανία
“Πεφταστέρι”
Lyubo Yonchev28'Βουλγαρία-Ιταλία
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Κάθε φορά που λέμε αντίο”
Chao Liang 37'Γαλλία-Κίνα
“Violet”
Maurice Joyce 8'Ιρλανδία
“Η γέννηση ενός ηγέτη”
Antoine De Bary 15'Γαλλία
“Κρατικά έγγραφα”
Lala Severi 3'Ουρουγουάη
“Κόντρα στο ρεύμα”
Gaëtan d’Agostino17'Βέλγιο
“Σαρτρ, έρωτας και λουκάνικα”Raphaël Haab 
5'Ελβετία
“Το μυαλό του λύκου”
Katia Scarton-Kim 18'Γαλλία
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
16:00 - 18:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Nelly”
Chris Raiber16'Αυστρία
“Αγώνας θανάτου”
Eleonora Veninova14'Π.Γ.Δ.Μ.
“Leshy”
Pavel Soukup23'Τσεχία
“Καληνύχτα Birdy”
Zara Zerny24'Δανία
“Βαρκάρηδες”
Paul Meschùh  28'Γερμανία-Αυστρία
Κινηματογράφος «Ολύμπια»
Παρασκευή 23 Σεπτεμβρίου
20:00 - 22:00
ΤίτλοςΣκηνοθέτηςΔιάρκειαΧώρα 
Πληροφορίες Ταινίας, Σκηνοθέτης, Συντελεστές, Trailer
“Το Σκιάχτρο”
Phillips Rhys12'ΗΠΑ
“Αδέλφια εξ αίματος”
Marco Espírito Santo
Miguel Coimbra
6'Πορτογαλία
“Ζήσε”
Elena Piskareva16'Ρωσία 
“Απόμακρος”
Leyla Toprak16'Τουρκία
“Πώς σταμάτησα το κάπνισμα...”
Jurgis Krasons11'Λετονία
“4 ½ Αισθήσεις”Raluca Racean Gorgos
Ion Arama
20'Ρουμανία
“Η επιστροφή του Erkin”
Maria Guskova28'Ρωσία-Κιργιστάν
Πατήστε πάνω στο εικονίδιο για να κατεβάσετε το ημερήσιο Πρόγραμμα Προβολών    
 
 
Χορηγοί - Υποστηρικτές
  







Επιστροφή στο περιεχόμενο | Επιστροφή στο κύριο μενού